ABD’de silahlı saldırı: 3 ölü, 6 yaralı

ABD’nin New Mexico eyaletinde düzenlenen silahlı saldırıda üç kişi yaşamını yitirdi, ikisi polis memuru altı kişi yaralandı.

Reuters haber ajansının aktardığına göre, 18 yaşındaki silahlı saldırgan, New Mexico eyaletinin Farmington şehrinde yoldan geçenlere, evlere ve araçlara rastgele ateş açtı. Polis, silahlı saldırganı bir kilisenin dışında vurarak öldürdü.

ETRAFA RASTGELE ATEŞ AÇTI

Farmington Polis Müdürlüğü Harekat Merkez Amiri Baric Crum, silahlı saldırıya ilişkin açıklama yaparak, polis memurlarının ‘bir erkeğin bölgedeki kişilere aktif bir şekilde ateş açtığı sırada’ olaya müdahale ettiğini bildirdi.

Farmington polis sözcüsü Shanice Gonzales de şüphelinin üç sivili öldürüp aralarında iki polis memurunun da olduğu altı kişiyi yaraladıktan sonra polis tarafından vurularak öldürüldüğünü söyledi. Gonzales, saldırganın yaklaşık yarım kilometre boyunca etrafına rastgele ateş açarak ilerlediğini, bunun saldırgan bir kilisenin dışında polis ile karşı karşıya gelinceye kadar sürdüğünü aktardı. Saldırının hangi saikle işlendiği ise netlik kazanmadı.

BÖLGEDEKİ TÜM OKULLARA GİRİŞ-ÇIKIŞ YASAKLANDI

Farmington Polis Şefi Steve Hebbe, yaralıların durumu hakkında bilgi paylaşarak, hastaneye kaldırılan yaralıların durumunun stabil olduğunu kaydetti.

Silahlı saldırı nedeniyle Farmington Okul Bölgesi yönetiminin şehirdeki tüm okullara giriş ve çıkışları bir süre durdurduğu, olayda öğrencilerin ve okul çalışanlarının herhangi bir zarar görmediği duyuruldu. Saldırganın kimliği konusunda herhangi bir detay paylaşılmazken, soruşturmanın sürdüğü açıklandı.

Yaklaşık 46 bin nüfuslu Farmington, New Mexico eyaletinin başkenti Santa Fe’nin yaklaşık 320 kilometre kuzeybatısında yer alıyor. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir