Altay’ın gözü FIFA’da

Spor Toto 1’inci Lig’de uğraş edeceği yeni dönem öncesi transfer yasağı devam eden Altay, kontratlarını tek taraflı feshederek kulüpten ayrılan yabancı oyuncularını yuvaya döndürme konusunda FIFA’dan gelecek haberi merakla bekliyor.

Geçen dönem Harika Lig’de misyon alan Portekizli golcü Marco Paixao ve Fildişi Kıyılı santrfor Daouda Bamba ile evvelki dönem takımda yer alan Bosna Hersekli ön libero Jasmin Scuk’la yine anlaşmak isteyen Altay, bu transferler konusunda yasal mani olup olmadığını avukatlar aracılığıyla araştırıyor.

Yabancı oyuncuların tek taraflı fesih yaparak kadrodan ayrılması durumunda tekrar anlaşmak için lisanslama ezası yaşandığını belirten Lider Ayhan Dündar, “Paixao, Bamba ve Scuk’un imza atamama durumları var. Gerekli yazışmaları yaptık. FIFA’dan bu mevzuda yanıt bekliyoruz. Tek taraflı fesih yapmadan ayrılsalardı tekrar rahatlıkla mukavele imzalayabilirdik. Bu türlü bir durumla karşı karşıyayız. Net bir bilgi alıp yol haritamızı çizeceğiz” dedi.

Altay’da kontratı sona eren Poko ile mutabakat konusunda sorun olmadığı lakin Gabonlu oyuncunun yüksek fiyat istediği bildirildi.