Beşiktaşta oyuncular değişince sıkıntı başlıyor

Paylaş

Beşiktaş iki maçtır ecel terleri döküyor. Antalyaspor ve Adana Demirspor maçlarında toplam 5 gol yiyen Beşiktaş, as oyuncularını kenara aldığında sıkıntı yaşamaya başlıyor.

Salih Uçan, Gökhan Töre ve Kenan Karaman’ın oyunda olduğu sürelerde hem Antalyaspor hem de Adana Demirspor maçında Beşiktaş oyunda varlık gösteremedi. İşte o yorumlardan bazıları:

Ali Ece: Oyun seviyesi düşüyor, zemin de kötü

Paylaş

Ali Ece: Oyun seviyesi düşüyor, zemin de kötü

Beşiktaş’ta birçok eksik vardı ama en önemli eksiği saha zemininin bu takımın klasından çok uzak olması. Sakatlıkların çoğalmasındaki faktörlerden birisi de bu takım, stat ve taraftar kalitesine yakışmayan bu zemin. Demirspor’un ilk 2 golü de özel şut yeteneği sonucu geldi. Ancak özellikle Ghezzal’ın da sakatlanıp çıkmasından sonra Beşiktaş’ın genel oyun performansı aniden çok düştü. Skorun 3-0’dan 3-3’e gelmesinin sebeplerinden birisi de bu ani oyun seviyesi düşüşü oldu.

Güntekin Onay: Performansları yetersiz

Paylaş

Güntekin Onay: Performansları yetersiz

Beşiktaş gibi bir ekibin son yarım saatte 3-0’dan maçın 3-3’e gelmesine izin vermesi düşündürücü. Adana Demirspor oyuncu değişiklikleriyle oyununu yukarıya taşırken Beşiktaş tam tersini yaşadı. Özellikle 90+5’teki Güven-Batshuayi değişikliği son derece gereksiz ve anlamsızdı. Takım boyu iyice kısaldı ve konuk ekip tartışmalı bir golle maçta beraberliği yakaladı. Beşiktaş, dün akşamki maçtan dersler çıkartmalı. Kenan ve Gökhan Töre’nin performansları yine yetersizdi ve top rakip yarı alanda hiç kalmadı. 

Ömer Üründül: Batshuayi neden çıkıyor?

Paylaş

Ömer Üründül: Batshuayi neden çıkıyor?

Sergen Yalçın son gole gidip itiraz etti, gol temizdi. Kendi sahanda ve seyircin önünde 3 farkı koruyamıyorsan başka mazeret aramak son derece yanlış olur. Son dakikada maç biterken Sergen Yalçın’ın, takımı rahatlatan tek isim Batshuayi’yi gereksiz yere çıkarmasından sonra maç 1 dakika daha uzadı, bu da gole neden oldu.

Mehmet Demirkol: Ghezzal-Pjanic çıkınca...

Paylaş

Mehmet Demirkol: Ghezzal-Pjanic çıkınca…

Pjaniç’in varlığı ne kadar büyükse yokluğunda o büyüklükte bir boşluk bırakıyor. Ghezzal’ın sakatlığı sonrası Demirspor’un orta sahaya baskıyla gelmesinin de oyun otomatiğini tamamen dağıttığını söyleyebiliriz. Ve Balotelli’nin az görülen bir şekilde bu skoru kendisine mesele etmesi. Oyuna karakter koyup arkadaşlarının inanmasını sağlayan o oldu.

Sergen Yalçın