Boşanma kademesindeki eşini ‘vaden doldu’ diyerek tehdit etti

İstanbul Siber Kabahatlerle Gayret Şube Müdürlüğü takımları, toplumsal medyada yaptığı devriye sırasında ’emelinsesiniduyun’ biçimindeki paylaşımları tespit etti.

Nazmi K.’nın(37) paylaştığı görüntüde, boşanma etabında olduğu eşi Emel K.’ya(28) silah göstererek “Vaden doldu ve toprak seni çağırıyor. Bunların lafta kalmayacağını göreceksin Emel. Dediğim üzere 5 bin, 10 bin, 20 bin Euro benim için para değil fakat seni babanla birlikte mezara koyacağım. Olmayan dişlerini esasen kerpetenle geçeceğim” tabirlerini kullandığı görüldü.

“UMARIM BU GÖRÜNTÜ GEREKEN YERLERE ULAŞIR”

Emel K.’nın toplumsal medya hesabından paylaştığı görüntüde “Ellerim titreyerek bu görüntüleri çekiyorum. Ne diyeceğimi bilemiyorum, son yaşadıklarımdan sonra aslında kendimde değildim; lakin dün geceden beri ne uyku uyuyabildim ne yediğimi bilirim ne içtiğimi ne oturduğumu. Yalnızca ben değil babam da tehdit ediliyor bu adam tarafından” dedi.

“Benim eski eşim nasıl bu türlü bir canavara dönüştü ben bilmiyorum” kelamlarıyla devam eden Emel K. şunları söyledi:

“Aklım almıyor. Delirmiş üzere saldırıyor, umarım bu görüntü bir an evvel gereken yerlere ulaşır. Lütfen arkadaşlar, lütfen dayanak olun. Ben kendimden geçtim babamı düşünüyorum. Babam yalnızca benim gerimde olduğu için, bana dayanak olduğu için tehdit ediliyor.”

GÖZALTINA ALINDI

Polis bu paylaşımların akabinde kuşkulu Nazmi K.’yı gözaltına aldı. Kuşkulu Nazmi K.’nin emniyetteki sözünde Yunan vatandaşı olan Emel K.’nin kendisinin 7 yıllık eşi olduğunu ve bir müşterek kızları olduğunu söyledi.

Eşinin 4 gün evvel ortada hiçbir sebep yokken çocuğunu alarak gittiğini öne süren Nazmi K. eşine hiçbir biçimde baskı ve şiddet uygulamadığını tez etti.

“BLÖF YAPARAK ELİME TABANCA ALDIM”

Eşiyle anlaşamadıkları için boşanmaya karar verdiklerini, ikisinin de çocuğun velayetini istediğini kaydeden Nazmi K., çekişmeli boşanma davası açtığını öne sürerek “Eşimin yerini tespit edebilmek için 21 Haziran’da toplumsal medya hesabımdan yayın açtım. Yayında blöf yaparak elime kuru sıkı tabanca aldım, bu görüntüde eşime karşı aslında içimde olmayan tehdit içerikli kelamlar söyledim ve bu canlı yayın yaklaşık 2 saat sürdü. Sonrasında eşim de kendisinin görüntüsünü paylaşmış” dediği öğrenildi.

Nazmi K. emniyetteki sözünde “Ben çocuğumu çok sevdiğim ve kendisini göremediğim için bu halde davrandım. Canlı yayında eşime tehdit içerikli kelamlar söylememden ötürü çok pişmanım. Benim maksadım eşimi ve çocuğumu bulmak içindi. Eşime aslında şu an ulaşamıyorum. Kendisi Yunanistan’da olabilir” dedi.

TUTUKLANDI

Emniyetteki süreçlerinin tamamlanmasının akabinde Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na getirilen kuşkulu Nazmi K. burada savcıya söz verdi. Savcılık kuşkulu Nazmi K.’yı “Silahla tehdit” kabahatinden tutuklama talebiyle hakimliğe sevk etti.

Anadolu Sulh Ceza Hakimliği de şüphelinin sevk edildiği hata unsurundan tutuklanarak cezaevine gönderilmesine karar verdi.