Elon Musk, “Sevgiliye Araba Kapısı Açma” Devrini Kapatıyor! İşte Tesla’nın Bu Sabah Duyurduğu Yeni Teknolojiler [Video]

Elektrikli ve otonom araçların yavaş yavaş popüler olmaya başladığı dünyada, bu gidişata en çok katkı veren firmaların başında şüphesiz Tesla geliyor. 2003 yılında Tesla Motors adı ile kurulan ve sonrasında Elon Musk tarafından fonlanan şirket günümüzün en değerli şirketleri arasına girmeyi çoktan başardı.

Geçmiş yıllarda alınan kararla Musk’ın kurucu ortaklık seviyesine yükseldiği otomotiv devi, dün yapılan etkinlikte Texas’ta açılan fabrikasının ilk teslimatlarını gerçekleştirdi. Giga Texas adı verilen üretim merkezindeki “Cyber Rodeo” partisinde, adeta görsel bir şölen yaşandı.

Giga Texas’ın açılışına damga vuran parti: Cyber Rodeo

2020 yılının Temmuz ayında inşaatına başlanan ve 2021 yılının sonuna gelmeden sınırlı da olsa üretime geçen Amerika Birleşik Devletleri’nin Texas eyaletindeki Giga Texas otomotiv üretim tesisi, 2022 Nisan’ının ilk haftasında, yani dün teslimata başladı. Teslimat öncesinde ise Cyber Rodeo adı verilen ve çeşitli şovlarla desteklenen bir etkinlik gerçekleştirildi.

Etkinliğin isminin 2021 yılında satışa sunulması beklenen ancak çeşitli aksamalar sonunda 2022 yılında dahil teslimata hazır olamayacağı söylenen Cybertruck isimli Tesla aracından aldığı düşünülüyor.