Galatasaray’ın transferde birinci gözdesi Kaan Ayhan

Galatasaray’ın yeni lideri Dursun Özbek, seçimi kazandıktan çabucak sonra vakit geçirmeden transfer çalışmalarına başladı.

Futbol yapılanmasının başına Cenk Ergün’ü getireceği ileri sürülen Özbek idaresinin transfer görüşmesi yaptığı birinci isim, Kaan Ayhan oldu. Hürriyet’in haberine nazaran, birinci 11’de en az 3 yerli oynatma kuralının yanı sıra Kaan’ın defansın her bölgesinde ve ön liberoda vazife yapabilen çok istikametli bir futbolcu olması bu tercihte değerli etken oldu.

2024 YILINA DEK MUKAVELESİ VAR

Haberde Cenk Ergün’ün, ulusal futbolcunun menajeri ve kulübü Sassuolo ile görüşerek transfer şartlarını öğrendiği tabir edildi. Galatasaray’ın, İtalyan kulübü ile 30 Haziran 2024’e dek kontratı bulunan Kaan’ı bonservisiyle birlikte satın almayı planladığı öne sürüldü. Sarı kırmızılılar’ın 27 yaşındaki oyuncu için önümüzdeki günlerde Sassuolo ile pazarlık masasına oturacağı kaydedildi.

TRABZONSPOR DA İLGİLENİYOR

Üst düzeyde yerli futbolcu rotasyonunun dar olması nedeniyle transferin gözdeleri ortasında yer alan Kaan Ayhan’la Trabzonspor’un da ilgilendiği aktarıldı.