Kılıçdaroğlu öğretmenlere boykot davetini yineledi: Çabucak birleşin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki 20 bin Öğretmen Atama Töreni’nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada hareket yapan öğretmenlere yönelik yapılan boykot davetine reaksiyon gösterdi. Öğretmenlere seslenen Erdoğan, şu tabirleri kullandı:

“Boykot daveti öğretmenlerimizi siyasi gereç olarak kullanmayı amaçlıyor. Bırakın boykotu. Bize yavrularıyla haşır neşir olacak öğretmenler lazım.

Boykot daveti arka niyetli bir teşebbüstür. Siz eğitim öğretim mimarı mısınız sokakta çapulcu musunuz? Bize yavrularıyla haşır neşir öğretmenler lazım.

ERDOĞAN ÖĞRETMENLERE SESLENDİ: PRİM VERMEYİN

Öğretmenlerimizi kışkırtmak gerçek bir yaklaşım değil. Öğretmenlerimizin bu cins fitne teşebbüslerine prim verilmeyeceğini biliyorum.

Önümüzdeki periyotta öğretmenlerimizi ekonomik ve mali açıdan desteklemeye devam edeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamalarının akabinde toplumsal medya hesabından paylaşımda bulunan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, öğretmenlere tekrar boykot daveti yaptı. İmtihana giren öğretmenlerin iflah olmayacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, şu tabirleri kullandı:

“Erdoğan, öğretmenlere çapulcu mu dedin sen? Öğretmenler çabucak birleşin, hemen! Bu imtihana girerseniz, iflah olmazsınız. Dövüyorlar yahu sizi, geldikleri düzey bu. “Alın bunu” düzeyi. Bunlar size hiçbir şey vermez. İmtihana girmeyin, Bay Kemal bu sorunu çözecek. Az kaldı. Sabır.”