Mehmet Metiner Kürtlere ‘yeni süreç’ dedi: İmkan sağlayın

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turuna 9 gün kala AK Parti cephesinden 14 Mayıs’ta HDP’nin adres gösterdiği Yeşil Sol Parti’ye oy veren seçmenlere yönelik dikkat çeken bir çağrı geldi.

Çağrının sahibi ise eski AK Parti Milletvekili, Yeni Şafak yazarı Mehmet Metiner oldu. Metiner, bugün yazdığı yazıda, Yeşil Sol Parti’ye destek verenlerden 28 Mayıs’ta Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Erdoğan’a oy istedi. Metiner, bunun karşılığında “yeni bir sürecin” aralanmasına imkan sağlanacağını söyledi.

Metiner’in yazısındaKİ ilgili bölüm şöyle: “Kürtler için atılması gereken en devrimci adımları Erdoğan attı. Atılacak başkaca adımlar varsa onu da Erdoğan atar. Batman’daki konuşmasında bunu dedi zaten. İlk turda Erdoğan’a HDP’ye rağmen verdiğin desteği yükselt ki Türkiye Yüzyılı’nın belirleyici gücü olasın. Başkaca kazanımların da öncü aktörü olasın. Bu tarihsel fırsatı kaçırmayacağına yürekten inanıyorum. Ey HDP’ye oy veren çözümden yana sağduyulu kardeşlerim! Partiniz Meclis’e girdi. Orada temsiliniz var. İkinci turda Erdoğan’a yüksek bir destek sununuz ki yeni bir sürecin aralanmasına imkan sağlayasınız. HDP yönetiminden bağımsız koyacağınız bu irade hem mevcut kazanımları pekiştirecek hem de yeni kazanımların önünü açacaktır. Bu sağduyuyu göstereceğinize yürekten inanıyorum.” (HABER MERKEZİ9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir