MSB FETÖ bilançosunu açıkladı: İhraç edilenler, rütbeleri sökülenler…

SON DAKİKA HABERİ: Ulusal Savunma Bakanlığı (MSB), FETÖ ile gayrete ait yazılı açıklamada bulundu.

MSB’den yapılan açıklama şu biçimde:

  1. Kendine medyanın her mecrasında yer bulmak, gündeme gelmek, Bakanlığımızın FETÖ ile uğraşı konusunda kamuoyuna yanlış bilgiler vererek manipülasyon yapmak uğraşında olan birtakım şahısların Bakanlığımızı, Türk Silahlı Kuvvetlerini maksat almaya devam ettiklerini görüyoruz. 
  2. 15 Temmuz sonrası yurt içi ve hudut ötesinde düzenlenen harekâtlarda ve sayısı ve çapı giderek artan büyük tatbikatlarda elde edilen muvaffakiyetler, FETÖ’den temizlendikçe daha da güçlendiğimizin en açık göstergesidir. Bu muvaffakiyete kim gölge düşürmek isterse istesin başaramayacak, asil milletimizin bağrından çıkan Kahraman Mehmetçiğin moral ve motivasyonunu bozamayacaktır. 
  3. Yalan yanlış bilgilerle sorumsuzca yapılan telaffuz ve aksiyonların kimlerin işine yaradığı, kimlerin neleri perdelemek istediği ya da kimler tarafından yaratıldığı/yaratılmak istendiği de dikkate alınması, âlâ kıymetlendirilmesi ve göz arkası edilmemesi gereken bir durum ve gerçekliktir. 
  4. Bakanlığımız bünyesinde FETÖ ile iltisaklı tek bir işçi kalmayıncaya kadar çabamız devam edecektir. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ulu üniformasını hiçbir hainin taşımasına asla müsaade edilmeyecektir. FETÖ ile gayret hukuk çerçevesinde tüm ünitelerde birebir anlayış, disiplin ve kriterlerle yürütülmekte, devletimizin istihbarat kurumlarından, birimlerimizden ve öteki kaynaklardan elde edilen istihbarat ve bilgilere kesinlikle gerekli süreç yapılmaktadır. Hakikaten bugüne kadar 24.395 işçi ihraç edilmiş, 2.567 işçinin rütbeleri geri alınmıştır. Son bir yılda ise 1.980 işçi ihraç edilmiş, 561 işçinin de rütbesi geri alınmıştır. Yani Başta FETÖ olmak üzere terör örgütleri ile artan şiddet ve tempoda çabamız devam etmektedir, edecektir.
  5. Bu vesileyle; 15 Temmuz’da ordu-millet gerçeğini bir sefer daha sergileyerek canlarını feda eden tüm şehitlerimizi; ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi bir defa daha rahmetle ve minnetle yâd ediyor, hayatta olan gazilerimize, şehit ve gazilerimizin değerli ailelerine, sevgisi, itimadı ve duasından güç aldığımız asil milletimize hürmet ve şükranlarımızı sunuyoruz.
     

Kamuoyuna hürmetle duyurulur.

KAYNAK: HABER7