TİSK’ten taban fiyat çıkışı: Elimizi taşın altına koymaktan hiçbir vakit kaçınmadık

TİSK, taban fiyat tartışmalarına ait yaptığı açıklamada “Çalışma arkadaşlarımızın hayat kalitesini artıracak ve bütün işletmelerimize kıymet katacak her türlü kararın destekçisiyiz” dedi.

Türkiye Patron Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), minimum fiyat tartışmalarına ait açıklamalarda bulundu.

Asgari Fiyat Komisyonu’nda patronları temsil eden sendika olan TİSK, taban fiyat artırımı konusunda “Çalışma arkadaşlarımızın hayat kalitesini kalıcı halde artıracak ve büyük-küçük bütün işletmelerimize paha katacak her türlü kararın destekçisiyiz” dedi.

TİSK tarafından yapılan açıklamada “Ülkemiz de tüm dünya üzere olağanüstü ekonomik şartların küresel boyutta yaşandığı bir periyottan geçiyor. Yapılacak değerlendirmelerde bu belirsizlik ortamının göz önünde bulundurulmasının kritik ehemmiyete sahip olduğunu düşünüyoruz” tabirlerine yerildi.

TİSK’in birinci önceliğinin her vakit Türkiye’nin ve emekçilerin sürdürülebilir refahı olduğu belirtilen açıklamada, “Diğer yandan, bu türlü bir ortamda işletmelerimizi ve üreticilerimizi ayakta tutmanın, üretimin devamlılığını sağlamanın da büyük kıymet taşıdığını biliyoruz. İşletmelerimizin karşılaştığı risk ve fırsatların birlikte değerlendirilmesini istiyoruz” denildi.

İŞ BİRLİĞİNE AÇIĞIZ

TİSK açıklamasında ayrıyeten “Bir sefer daha belirtmek isteriz ki, bizim için tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte büyüyebilmek temel. Çalışma arkadaşlarımızın hayat kalitesini kalıcı halde artıracak ve büyük-küçük bütün işletmelerimize kıymet katacak her türlü kararın destekçisiyiz. Tüm taraflara tahlil olacak formüller için iş birliğine açığız” tabirlerine yer verdi.

TİSK idaresi açıklamanın devamında şunları kaydetti:

“İşverenler olarak her vakit tüm sorumluluklarımızı tam ve eksiksiz olarak yerine getirmenin şuuru içinde davrandık. Elimizi taşın altına koymaktan hiçbir vakit kaçınmadık. Bugüne kadar olduğu üzere bu süreçte de devletimizin yanında olduğumuzun altını bir kere daha çizeriz.

‘MASADA OLACAĞIZ’

Bu vesile ile minimum fiyatın kıymetlendirilmesine dair yapılacak mümkün bir toplantıda patron tarafını temsilen kesinlikle masada olacağımızı ve toplam yarar odaklı çalışmalarımız ile muhtemel bir değerlendirmeye olumlu yaklaşacağımızı tabir etmek isteriz.

“Birlikte Mümkün” anlayışı ile bu periyodu tekrar emekçi, patron ve hükümetimizle birlikte açık diyalog ve dayanışma yoluyla en âlâ halde aşacağımıza inanıyoruz. Geleceğimize, çalışanlarımıza, işletmelerimize ve işimize katkı sağlayacak her türlü karara takviye vermeye hazırız.”