Vilayetler Bankası’ndan mesken yapmak isteyenlere 7 vilayette 98 arsa fırsatı

Daha evvel açıklanan arsa alınarak üzerine kendi konutunu yapma projesi start aldı.

Türkiye’nin dört bir yanında konut inşası devam ederken ağustos ayında Vilayetler Bankası, yurt genelinde 7 vilayette 98 konut ve ticari yerini satışa çıkardı.

98 konut, ticari ve çeşitli nitelikli arsa açık artırma ile satılacak

Ankara’da 18, Denizli’de 13, Eskişehir’de 1, İstanbul’da 4, Mersin’de 2, Muğla’da 19 ve Samsun’da 1 adet olmak üzere toplam 98 konut, ticari ve türlü nitelikli arsa açık artırma ile satılacak.

Muğla’da arsa fiyatları açık artırmaya 100 bin liradan çıkartılacak

Muğla’da arsa fiyatları 100 bin liradan ile başlarken Denizli’de 380 bin liradan, İstanbul’da ise 860 bin liradan başlayarak açık artırmaya çıkıyor.

Açık artırma 23 Ağustos’ta

Açık artırma 23 Ağustos Salı günü saat 10.30’da yapılacak. Muğla / Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu ve Ankara Bilkent Otel Konferans Merkezi’nde yapılacak.

Emlak Müzayede internet sitesinden takip edilebilecek

7 vilayetteki 98 arsa satışını Vilayetler Bankası ismine, Emlak Müzayede internet sitesinden açık artırma ile gerçekleştirecek.

Açık artırmaya ait bankacılık hizmetleri ise Türkiye Halk Bankası A.Ş. tarafından yürütülecek. Müracaatlar ve teminatlar bu bankaların tüm şubeleri aracılığıyla kabul edilecek.

“Arsa en fazla getiri sağlayan yatırım”

Açık arttırmaya katılmayı düşünen Murat Emanet, “Türkiye’de bizim için en hoş yatırım yerdir. Bilhassa uzun vadede dolardan, dövizden ve altından da en hoş getirisi olan yatırım yerdir. Bu 7 vilayette 98 arsa projesi çok hoş bir proje. 23 Ağustos’ta yapılan açık arttırma ile bizde yerimizi almak istiyoruz.” dedi.

“Tek katlı bir konut yaptırmak istiyorum”

Hülya Emanet ise “Tek katlı bir konut yapmak isterdim. Bilhassa torunlarımın özgürce yaşayabileceği, koşuşturabileceği hoş bahçeli bir mesken olsun isterdim.” formunda konuştu.

“Bunları daima takip ediyordum”

Mustafa Esen isimli vatandaş ise “İstanbul’da, Ankara’da ve Muğla’da arsa satışlarını gördüm. Ve bunları daima takip ediyordum. Kısmet olursa 23 Ağustos’taki müzayede de bir arsa almayı düşünüyorum.” dedi.

“Muğla’dan arsa alacağım”

İHA’nın haberine nazaran, rsa fırsatından yararlanmak istediğini söyleyen Ahmet Altun ise “İnternet üzerinden araştırmalar yapıyordum Muğla tarafından ünite arsa bakmak istiyordum. Gerçekleşecek olan müzayededen 100 bin liralık ortası almayı düşünüyorum. Ailemle ve dostlarımla hoş vakit geçireceğim bir yer olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.