Yunanistan’dan Türkiye hududunda tansiyonu tırmandıracak atılım

Yunanistan’ın üç gün evvel Batı Trakya’daki Türkiye ile hudut çizgisini oluşturan Meriç Irmağı bölgesinde “Süpürge” operasyonu başlatmasının akabinde bu kere de hudut sınırında Kiowa marka savaş helikopterleri konuşlandırdığı açıklandı. Yunanistan’ın Türkiye ile hudut sınırına birinci kere savaş helikopterleri konuşlandırdığı belirtildi.

Yunanistan’ın üç gün evvel Batı Trakya’daki Dedeağaç (Evros) ili hudutları içerisinde bulunan Türkiye ile hudut sınırını oluşturan Meriç Irmağı bölgesinde “Süpürge” operasyonu başlatmasının akabinde bu defa de tarihinde birinci defa Meriç hudut çizgisine taarruz helikopterleri konuşlandırdığı açıklandı.

MERİÇ IRMAĞI HUDUT BÖLGESİNDE SAVAŞ HELİKOPTERLERİ DEVRİYE GEZECEK

Kiowa marka taarruz helikopterlerin Dedağaç vilayetinde bulunan 1. Ordu kumandanı Aggelos Hudeludis’in talebi ve Genelkurmay Lideri Konstantinos Floros’un onayı ile konuşlandırıldığı öğrenildi.

Yunanistan Kara Kuvvetleri Havacılık ünitesine ilişkin Kiowa helikopteri, Meriç (Evros) vilayetinde askeri cephe birliklerinin, karakollarının ve müşahede noktalarının bulunduğu Meriç Irmağı bölgesi başta olmak üzere, hudut çizgisi üzerinde devriye gezerek durum tespiti yapacak.

DEVRİYE UÇUŞLARINA BAŞLADILAR

Bu nedenle iki adet Kiowa helikopterinin merkezi Dedeağaç’ta bulunan bir askeri kışlaya konuşlandığı ve vakit zaman devriye uçuşları yaptığı belirtildi.

TÜRKİYE İLE YUNANİSTAN HUDUT SINIRINA BİRİNCİ DEFA SAVAŞ HELİKOPTERİ GÖNDERİLDİ

Böylece Yunanistan Silahlı Kuvvetleri bu hareketiyle, Yunanistan-Türkiye ile kara hudut çizgisini oluşturan Meriç bölgesine birinci sefer hava araçları konuşlandırmış oldu.