Bayram tatili 9 gün: ‘Lüks villalar’ın doluluk oranı yüzde 70’i buldu

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’dan Angelina Jolie’ye, Brad Pitt’ten David Beckham’a çok sayıda ünlü ile iş insanının tatil için tercih ettiği Antalya Kaş’taki lüks villalar, koronavirüs döneminde izole tatilin adresi oldu. ‘Sıfır temaslı’ tatilin haftalığına on binlerce lira ödeyen tatilcilerden sonra lüks villa turizmi daha geniş kesime hitap etmeye başladı.

“TEMMUZ’DA YÜZDE 100 DOLULUK BEKLENİYOR”

Villalar, denize mesafesine, manzarasına, büyüklüğüne, havuz çeşidine göre fiyatlandırılıyor. Kurban Bayramı öncesinde ilginin arttığı villalarda, rezervasyonlar da dolma noktasına geldi. TÜRSAB Batı Antalya Bölge Başkanı Hüseyin Gencer, bölgede yaklaşık 6 bin villa olduğunu söyledi.

Lüks villanın tatilcilerce çok tercih edildiğini belirten Gencer, her yıl sektörün yüzde 10-20 oranında büyüdüğünü söyledi. Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması ile tatil sezonuna giriş için de bir fırsat olduğunu belirten Gencer, “Geçen yıla oranla rezervasyonlar artmaya başladı. Şu anda yüzde 70 oranında doldu. Temmuz ayında yüzde 100 doluluk bekleniyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir