Gözünüzü Ayırmayın: LINK ve Bu 4 Altcoin Radarınızda Olsun!

Kasım ayı kripto para piyasası için yükselişle geçti. Bu duruma özellikle ayın ilk yarısında tanık olduk. Kripto analisti Valdrin Tahiri’ye göre, aşağıdaki 5 altcoin’in Aralık’ta daha da fazla dikkat çekmesi mümkün. Bunlar arasında Türk kripto yatırımcılarının ilgi gösterdiği LINK gibi tokenler de var.

LINK dahil Aralık ayında radarınızda olması geren 5 altcoin!

Chainlink (LINK) staking erken girişe izin veriyor

 • Fiyat: 14.79 dolar
 • Piyasa Değeri: 8,235 milyar dolar
 • Sıaralama: 12

Chainlink Staking v0.2 bu yıl kullanıma sunuldu. Öncelikli geçiş 28 Kasım’da gerçekleşti. Ancak, yalnızca mevcut v0.1 LINK stakerları için geçerli oldu. Erken erişime uygun adresler 7 Aralık’ta stake edebilecek, stake etme ise 11 Aralık’ta halka açılacak. Staking v0.2, v0.1’deki mevcut temel üzerine inşa edilecek ve daha fazla esneklik, gelişmiş güvenlik, dinamik bir ödül mekanizması ve modüler mimari sağlayacak.

LINK fiyatı, 11 Kasım’da 16,58 dolar gibi yüksek bir seviyeye ulaştığından beri düştü. Bu düşüş altı gün sonra 12,86 dolara kadar geriledi. O zamandan bu yana fiyat, Göreceli Güç Endeksi (RSI) tarafından desteklenen bir hareketle arttı. Bu arda RSI 50’de sıçradı. Böylece, trendin devamının bir işareti olan gizli bir boğa sapması (yeşil) yarattı. LINK fiyatı artmaya devam ederse, bir sonraki direnç, yükselen paralel kanalın direnç trend çizgisi tarafından oluşturulan 18,30 dolar seviyesinde olacak. Buna ulaşmak için %22’lik bir yukarı hareket gerekiyor.

LINK Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Bu yükseliş LINK fiyat tahminine rağmen, 17 Kasım’ın en düşük seviyesi olan 12,86 doların (kırmızı) altında bir kapanış, yükseliş sayımını geçersiz kılacaktır. Bu durumda, LINK fiyatının kanalın destek trend çizgisine %27 oranında düşmesi mümkün.

ImmutableX (IMX) yeni main-net’ini yayınladı

 • Fiyat: 1.28 dolar
 • Piyasa Değeri: 1,606 milyar dolar
 • Rütbe: 39

ImmutableX, Ethereum üzerinde oyun oynamanın evi olmayı hedefleyen zkEVM Testnet’ini Ağustos ayında başlattı. Halihazırda 50’den fazla oyun zkEVM üzerine inşa etme taahhüdünde bulundu. Testnet’i Kasım ayında Polygon Edge’den Geth’e yükseltti. Ayrıca, manin-neti’i Aralık ayında başlatacak.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere IMX fiyatı Kasım ayının başından bu yana hızla arttı. Fiyat artışı 23 Kasım’da 1,50 dolar ile doruğa ulaştı. Fiyat daha sonra biraz düştü. Bununla birlikte, şu anda destek sağlaması beklenen 1,20 dolarlık yatay alanın üzerinde işlem görüyor. IMX fiyatının sıçrama yaparsa, %24 artışla bir sonraki direnç olan 1,60 dolara yükselmesi mümkün.

IMX Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Bu arada, yükseliş IMX fiyat tahminine rağmen, 1,25 dolar alanının altındaki bir günlük kapanışın, 1 dolarlık bir sonraki en yakın desteğe % 20’lik bir düşüşe yol açması muhtemel.

NEO main-net’i yükseltiyor

 • Fiyat: 10.84 dolar
 • Piyasa Değeri: 764,286 milyon dolar
 • Rütbe: 65

NEO 21 Kasım’da test-net’i yükseltti. Ayrıca, 4 Aralık’ta main-net’ini yükseltecek. Yeni yükseltme çeşitli iyileştirmeler ve optimizasyonlar sağlayacak. NEO fiyatı, 26 Ekim’de alçalan bir direnç trend çizgisinden çıktığından beri hızla arttı. Yukarı yönlü hareket 5 Kasım’da 15,46 dolarlık yüksek bir seviyeye ulaştı. Ancak, fiyat yukarı yönlü hareketini sürdüremedi. Ayrıca, satış baskısının işaretleri olan birkaç uzun üst fitil (kırmızı simgeler) oluşturdu. Düşüşe rağmen NEO fiyatı ana yatay destek alanının üzerinde 10 dolardan işlem görüyor. Eğer sıçrama yaparsa, %35 oranında yukarı doğru hareket mümkün. Bu duruma, 14,50 dolar direnç alanına ulaşacaktır.

NEO Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Bu arada, yükseliş NEO fiyat tahminine rağmen, 10 dolarlık alanın altında bir kapanışın, 7,50 dolarlık bir sonraki desteğe %30’luk bir düşüşü tetiklemesi olası.

MultiversX (EGLD) stakerları yönetim önerisi için oy verdi

 • Fiyat: 43.36 dolar
 • Piyasa Değeri: 1,138 milyar dolar
 • Rütbe: 50

EGLD üyeleri ilk protokol yönetişim önerisi için oylama yapıyor. Oylama 23 Kasım’da başladı ve 3 Aralık’a kadar devam edecek. Şu ana kadar katılımcıların yaklaşık %98’i, optimize edilmiş mutabakat imza kontrolleri, gelişmiş oylama ve Blockchain parçaları için çoklu anahtar desteği gibi geliştirmeler içeren Sirius 1.6 Protokol yükseltmesi lehine oy kullandı.

EGLD fiyatı Ekim ayında uzun vadeli alçalan direnç trend çizgisinden çıktı. Bu hamlesinde 53,45 dolar gibi yüksek bir seviyeye ulaştı. Fiyat daha sonra düşse de, hala 43 dolarlık yatay destek alanının içinde işlem görüyor. Böyle olduğu sürece trend yükseliş eğilimini koruyor. Fiyat yükselişine devam ederse, %45 artış mümkün. Bu durumda, 63 dolardaki bir sonraki dirence ulaşacaktır.

EGLD Haftalık Grafik. Kaynak:TradingView

Öte yandan, EGLD 43 dolar bölgesinin altında kapatırsa, %25 düşmesi olası. Bu da uzun vadeli alçalan direnç trend çizgisini doğrulayacaktır.

Listenin sonunda Kava Network (KAVA) geliyor

 • Fiyat: 0.765 dolar
 • Piyasa Değeri: 747,165 milyon dolar
 • Rütbe: 68

Aralık ayının son altcoin’i Kava Network. Geliştiricileri KAVA 15’i, 15 Aralık’ta piyasaya sürecek. Yükseltmeleriyle ilgili çok fazla bilgi olmasa da, ekip yeni gelişmeleri tartışmak için 29 Kasım’da bir AMA düzenledi.

KAVA fiyatı 20 Ekim’de azalan bir direnç trend çizgisinden çıktı. O zamandan bu yana hızlı bir artış gösterdi. Yukarı yönlü hareket 11 Kasım’da 0,87 dolar ile en yüksek seviyeye ulaştı. KAVA fiyatı daha sonra düşüş yaşadı. Bununla birlikte, hala 0,70 dolarlık yatay destek alanının üzerinde işlem görüyor. Bu durumda, gelecekteki en olası görünüm, 1 dolarlık bir sonraki dirence % 30’luk bir artış.

KAVA Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Bu arada, yükseliş KAVA fiyat tahminine rağmen, 0.70 dolar bölgesinin altındaki bir kapanışın 25’lik bir düşüşle 0.57 dolar seviyesine yol açması mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir