Oleksandr Usyk ve “Çingene Kral” Tyson Fury dev maç için anlaştı

Ağır sıklet boksta altın kemer sahipleri Ukraynalı Oleksandr Usyk ile Büyük Britanyalı Tyson Fury, Suudi Arabistan’da karşı karşıya gelecekler.

Menajer Frank Warren tarafından yapılan açıklamaya göre, Dünya Boks Birliği (WBA) ‘Süper’, Dünya Boks Organizasyonu (WBO), Uluslararası Boks Federasyonu (IBF), Uluslararası Boks Organizasyonu (IBO) ve ‘The Ring’ dergisinin ağır sıklet kemerlerinin sahibi olan 36 yaşındaki Usyk ile Dünya Boks Konseyi (WBC) kemerini elinde bulunduran 35 yaşındaki Fury arasında maç yapılması için anlaşma sağlandı.

MAÇ 28 EKİMDE

Bu büyük mücadele, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da gerçekleşecek. Maçın tam tarihi ilerleyen günlerde duyurulacak. Karşılaşmanın galibi, ağır sıklet boksta önemli kemerlerin tamamına sahip olacak.

Fury, şimdiye kadar 34 maça çıktı ve bunlardan 33’ünü kazandı, biri berabere sonuçlandı. Öte yandan Usyk, 21 maçın tamamını kazandı ve kayıpsız bir kariyere sahip.

Ayrıca, “Çingene Kral” lakaplı Fury, bu büyük maç öncesinde 28 Ekim’de yine Riyad’da karma dövüş sanatları (MMA) sporcusu Francis Ngannou ile bir gösteri maçına çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx